Almancaya Yeni Başlayanlar İçin 5 Çizgi Film Önerisi

Yazıda geçen çizgi filmlerin içeriği ile ilgili daha fazla bilgi ve Almanca yayınlar izleyebileceğiniz web site önerisi için videomu izlemeyi unutmayın. Almanca ve İngilizce öğrenme süreci ile ilgili merak ettiklerinizi bana iletirseniz gelecek videolarımda ve yazılarımda sorularınızı cevaplamaya çalışırım.

Daha önceki yazılarımda ve videolarımda sizlere kendi Almanca öğrenme sürecimde bu dilde yayınlar izlemenin bana ne kadar çok yardımcı olduğundan bahsetmiştim. Almanca öğrenmeye ilk başladığım zamanlarda ben de bu dilde diziler ve filmler izlemeye çalışıyor ve çoğu zaman hiçbir şey anlayamadığım için 15 dakika bile sabredemeden kapatıyordum. Bugün o günlere baktığımda yaptığım şeyin ne kadar yanlış olduğunu fark ediyorum. Başlangıç seviyesinde bir yabancı dil bilgisi ile o dili anadil olarak konuşan yetişkinler için hazırlanmış yayınları anlayabilmenizi beklemek size sadece hayal kırıklığı ve motivasyon kaybı olarak geri dönecektir.

Almancayı bir buçuk senede C2 seviyesinde öğrenebildiğimi duyan herkesin sorusu bu işin sırrının ne olduğuydu. “Çok dil bilgisi mi? Çok konuşma mı? Çok yayın izlemek mi?” Hiçbiri değil. Sahip olmanız gereken en önemli şey motivasyon. Çünkü motivasyonunuz arttıkça bu dili öğrenmek için gerekli olan her şeyi fazlasıyla yapar bir hale geleceksiniz. Bu yüzden de dil öğrenmek için boş vakitlerinizden ayırdığınız kıymetli zamanınızı mümkün olduğunca hem eğitici hem de motive edici bir şekilde geçirmeniz uzun koşuda başarılı olabilmeniz için en önemli etken.

Almanca’da başlangıç seviyelerindeyseniz ve bu dilde yayınlar takip etmek istiyorsanız dizileri ve filmleri bir kenara atın ve çizgi filmler ile başlayın. Özellikle çocuklara bir şeyler öğretmeyi amaçlayan çizgi filmleri izlediğinizde Almancanızın ne kadar hızlı bir şekilde geliştiğine inanamayacaksınız. Bu yazımda ve videomda sizlere hem içerik olarak sizi sıkmayacağını düşündüğüm hem de kullanılan diyalog hızı ve kelime dağarcığı bakımından rahatça anlayabilir bir seviyeye gelmeniz gerektiğine inandığım bazı çizgi filmleri derledim.

Size verebileceğim bir diğer önemli tavsiye eğer Almancanız çok çok yeni değilse bu çizgi filmleri önce Almanca altyazılı sonra da tamamen altyazısız izlemeye çalışmanız olur. Bu süreçte zorlansanız bile aynı şeyi defalarca izlemek pahasına bu kuraldan ödün vermeyin. İtiraf edelim ki Türkçe altyazı koyarsak hiç bilmediğimiz ve asla öğrenmeyeceğimiz bir dildeki filmi de rahatlıkla izleyebiliriz ve bu bize o dili duyduğumuzda “Aa bu Almanca ya” demekten başka hiçbir şey kazandırmaz.

1- Heidi

Bildergebnis für heidi zdf

2- Die Biene Maja

Bildergebnis für die biene maja zdf

3- Meine Freundin Conni

Bildergebnis für meine freundin conni zdf

4- Belle und Sebastian

Bildergebnis für belle und sebastian zdf

5- Vickie und die starken Männer

Bildergebnis für wickie und die starken männer zdf

Almanca dilinde dizi ve filmler izlemeye başlamak isterseniz bu konudaki yazılarıma ve videolarıma bakmanızı tavsiye ederim.

Bilder: www.zdf.de

Almanca Öğrenenlere 5 Film-Dizi Tavsiyesi

Almanca Öğrenenler İçin Film ve Dizi Tavsiyeleri

Almanca öğrenmek ile ilgili daha fazlası için:

Almanca Öğrenenler İçin 5 TavsiyeAlmanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Almancaya Yeni Başlayanlar İçin 5 Çizgi Film Önerisi” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s