Avusturya’da Noel ve Advent Takvimi Geleneği

Yaklaşan Noel’in etkisiyle Viyana, şehrin en işlek yerlerinde kurulan Noel Pazarları ile kış mevsiminin en canlı zamanını yaşamaya başladı. Yetişkinler Noel öncesi günlerin tadını bu pazarlarda canlı müzik dinleyip sıcak şarap veya Punsch içerek çıkarırken, çocuklar içinse asıl bekleyiş aileleri tarafından Aralık ayının ilk gününden itibaren kullanılmak üzere hediye edilen Advent Takvimi ile başladı.

Katoliklerin Noel’i 24 Aralık tarihinde kutlamaları sebebiyle 1 Aralık tarihinden başlayarak Noel’e kadar içine her gün için küçük bir hediye konularak hazırlanan bu takvimlere Advent Takvimi deniliyor. Çocukların aldıkları Advent Takvimleri genelde çikolatalar ve şekerlemeler ile hazırlanmış olsa da çeşitli markaların yetişkinler için hazırladıkları Advent Takvimleri de en az çocuklar için olanlar kadar yaygın.

Bugüne kadar denediğim tüm Advent Takvimleri çocuklar için hazırlanmış olanlardı. Fakat bu yıl bir yenilik yapıp yetişkinler için hazırlanmış takvimlerden birini denemeye karar verdim. Bunun için de Amazon’un 2018 yılı için hazırladığı güzellik ve kozmetik ürünlerinden oluşan Advent Takvimi’ni satın aldım.

Amazon Beauty Adventskalender 2018

Amazon.de üzerindeki orijinal fiyatı €49 olan bu ürün indirim döneminde €39’ya ve hatta Black Friday’de €20’ya kadar indi. Önümüzdeki sene siz de Advent Takvimi almayı planlıyorsanız indirimleri mutlaka beklemenizi öneririm. Black Friday’de fiyatının yeniden ineceğine emin olduğum halde stoklar tükenir korkusuyla gerçekten denemek istediğim için €39’ya düştüğünde satın aldım. Yine de fiyat performans açısından değerlendirdiğimde şaşırtıcı derecede olumlu bir sonuç aldığımı düşünüyorum.

Noel’i kutlamıyorsanız bile yaklaşan yılbaşı ile hepimizi saran hediye telaşı için muhteşem bir çözüm olduğuna inandığım bir ürün oldu. Konsept ne olursa olsun bir kadına gözü kapalı hediye edebilirsiniz.

Takvimdeki ürünler hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz sizi kutu açılımı yapıp ürünleri incelediğim YouTube kanalıma beklerim. Bu arada yeni kanal için bir hayırlı olsununuzu da alırım.

Sevgiyle kalın.

 

 

Reklamlar

Avusturya’da Noel ve Advent Takvimi Geleneği” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s