Tik Tak

Üniversitenin saatlerce süren yaza merhaba partisinin ardından ne kadar içtiğini hatırlayamadığı şarabın etkisiyle başı dönen Seren, gecenin karanlığında geçen korku dolu dakikaların sonunda evine ulaşmayı başardı.

Sokak bomboştu fakat yine de kendini gecenin gizleyebileceklerini düşünmekten alıkoyamadı ve bir an önce evine girebilmek için tüm yolu koşar adımlarla tamamladı. Dış kapının önüne geldiğinde titreyen elleri ile omzuna asılı küçük siyah çantasından anahtarlarını çıkardı. Nihayet içeri girip her zaman yaptığı gibi kapıyı iki kere kilitlediğinde kendini yeniden güvende hissedip rahat bir nefes aldı. Dişlerini fırçalamak için tuvalete gitti fakat diş fırçasını ağzına götürdüğü an şiddetli bir şekilde bulanan midesi sebebiyle kendini kusacakmış gibi hissetti ve dişlerini fırçalamaktan vazgeçti.

Yorgunluktan gözleri kapanıyordu ve sendeleyerek tuvaletin hemen yanında bulunan yatak odasına geçti. Hızlıca üzerindeki gece elbisesini çıkarıp pijamalarını giydi ve yatağına uzandı. Odanın perdelerini kapamayı unutmuştu, içerisi dışarıdaki sokak lambaları sebebiyle gündüzmüşçesine aydınlıktı. Yeniden ayağa kalkmaya gücü yoktu ve onu rahatsız eden güçlü ışığa rağmen yüzünü yastığa kapatıp uyumaya karar verdi.

Annesinin geçen doğum gününde hediye etmiş olduğu kol saati kulağının tam dibinde rahatsız edici bir tik tak sesinin varlığına neden oluyordu. Gözlerini hafifçe aralayarak kolundaki saati çıkarttı ve tam o anda vücudu birden kaskatı kesildi. Biraz önce yorgunluktan açmakta zorlandığı gözleri şimdi kocaman olmuştu. Saat 15.05’te durmuştu. Yatağının altından büyük bir el onu bileğinden yakaladı.

Photo by Srikanta H. U on Unsplash
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s