Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer – Laurent Gounelle Kitap İncelemesi

İntihar etmek üzeresiniz ve gizemli bir adam sizi durduruyor. Hayatınızı kurtaran bu adam sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra size söylediği her şeyi yapacaksınız ve bunun karşılığı olarak güzel bir hayata sahip olacaksınız. Ölümü düşünen bir ruh halinde olduğunuzdan kabul ediyorsunuz ve hayatınızı başka birinin yönetmesine izin vermiş oluyorsunuz ama her şey gerçekten de güzelleşiyor.

“Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer” isimli bu kitap çekici girişi sayesinde okuduğum ilk andan itibaren bende büyük bir merak uyandırmayı başardı. Kitap bir roman türünde yazılmış olsa da kişisel gelişim hakkında önemli dersler içeriyor. Başkahraman Alan’ın yaşadıklarını heyecanlı bir şekilde takip ederken bir yandan da kendinizi hayatınızla ilgili benzer detayları sorgularken buluyorsunuz.

Kitaba bir roman olarak baktığımda ortada kitabın son sayfalarına kadar gizemini koruyan bir hikaye olduğunu söyleyebilirim. Alan’ı intihar etmekten alıkoyan ve hayatını verdiği görevler aracılığıyla daha güzel bir hale getiren bu kişinin kim olduğu ve neden Alan’a neden yardım ettiği gibi unsurlar kitabın sonuna kadar gizemini koruyor. Şahsen yazarın bu kadar çok kişisel gelişim mesajı içeren bir kitap için oldukça yaratıcı bir kurgu yaratmayı başarabilmiş olması beni gerçekten etkiledi.

Size okurken kendi hayatınızı ve davranışlarınızı sorgulatacak olan bu kitabı mutlaka okumanızı öneririm.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer – Laurent Gounelle Kitap İncelemesi’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s