Harry Potter ve Lanetli Çocuk Kitap İncelemesi 

Uzun zamandır okumak istediğim Harry Potter serisinin son kitabı olan Lanetli Çocuk’u sonunda okuma fırsatı buldum. Aradan 19 yıl geçmiş ve diğer kitaplardan tanıdığımız, alıştığımız karakterlerin hepsi büyüyüp birer yetişkin olmuşlar. Hermione ve Ron evlenmiş, Harry ve Ginny evlenmiş, çocukları Hogwarts macerasına atılmışlar. 

Harry Potter sevenlerin çok severek okuyacağına inandığım bir kitaptı. Yalnız hikaye ile ilgili unuttuğunuz kısımlar varsa en azından filmleri bir kere izleyip öyle okumanızı öneririm, çünkü her Harry Potter hikayesi gibi burada da önceki hikayeler ile bağlı olan bir sürü yer var.

Kitap bir tiyatro oyunu şeklinde yazılmış. Ben bu versiyonunu da diğerleri gibi çok sevdim, fakat açık konuşmak gerekirse bu kitabın da filmi çekilsin isterdim. 

Buradan sonrasında kitap ile ilgili detaylar vereceğim, heyecanını kaçırmak istemiyorsanız okumaya burada son vermenizi öneririm. 

Kitap ile ilgili en sevdiğim yerlerden biri Harry’nin oğlu Albus ile Draco’nun oğlu Scorpious’ın arkadaşlıklarıydı. Ayrıca Albus’un bir Slytherin olması da büyük bir Slytherin sever olarak çok hoşuma gitti.

Hikayede yer alan zaman yolculuğu teması sayesinde geçmişte olabilecek ufacık değişikliklerin tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini görme fırsatı bulduk. Voldemort’un lider olduğu versiyon gözümde rahatça canlandırabileceğim kadar güzel anlatılmıştı.

Bu kitabı okuduktan sonra tüm Harry Potter kitaplarını en baştan yeniden okumaya karar verdim. Bana Harry Potter’ı ne kadar severek okuduğumu hatırlattı. Hepinize de mutlaka okumanızı öneririm. Hogwarts’ta okusaydınız sizin kulübünüz ne olurdu? 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s