Bir Şehir Bir Kitap 

Bu yıl Viyana’da 16. kez düzenlenen “Bir Şehir Bir Kitap” Almanca ismiyle “Eine Stadt Ein Buch” etkinliği sayesinde şehrin seçili noktalarında yalnızca bir gün boyunca 100.000 adet kitap ücretsiz olarak dağıtılıyor. Geçtiğimiz 10 Kasım tarihinde bu dağıtım noktalarından birine giderek dağıttıkları kitabı aldım ve hemen okunacaklar listeme ekledim. Önceki yıllarda dağıttıkları arasında Sofie’nin Dünyası, Nietzsche Ağladığında gibi çok severek okumuş olduğum kitaplar vardı. Bu sebepten bu yıl dağıtılan kitabı merakla bekliyordum.

Stewart O’nan’a ait son gece anlamına gelen “Letzte Nacht” isimli (İngilizce orijinal ismi Last Night at the Lobster)  kitap bu sene dağıtıldı. Kitap konusu bakımından ilgi çekici görünüyor. Okuduktan sonra mutlaka kitap ile ilgili yorumlarımı yazacağım.

Bu tür etkinliklerin insanları kitap okumaya teşvik etmek bakımından önemli olduğunu düşünüyorum. Genelde bir kitap ücretsiz olarak dağıtıldığında o kitaptan pek de bir hayır gelmez maalesef fakat gerçekten güzel olan kitapları bu şekilde insanlarla buluşturmaları bence çok güzel bir etkinlik. Umarım her yerde bu tarz etkinlikleri daha sık görebiliriz. 

6 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s