Cadılar Bayramı Ağacı – Ray Bradbury

Cadılar Bayramı gecesi sekiz arkadaş kostümlerini giyip şaka ya da şeker ritüeline başlamak için bir araya gelirler. Fakat başlamadan önce gruplarındaki dokuzuncu arkadaşın da gelmesini beklerler. Pipkin ismindeki bu dokuzuncu arkadaş iyi görünmemektedir ve kostümünü henüz giyinmemiştir. Bu tuhaf durum üzerine Pipkin onlara kasabanın en ücra köşesinde kalan perili evde buluşmalarını teklif eder. Buraya gelen sekiz arkadaş bu evin bahçesinde balkabaklarıyla dolu bir Cadılar Bayramı Ağacı ile gizemli bir adam olan Carapace Clavicle Moundshroud ile karşılaşırlar. Pipkin birden ortadan kaybolur. Bunun üzerine sekiz çocuk hem Pipkin’i bulmak hem de Cadılar Bayramı’nın hikayesini öğrenmek için bu gizemli adam ile bir maceraya atılırlar.

Mısır, Yunanistan, Roma, İngiltere, Meksika gibi pek çok ülkenin Cadılar Bayramı geleneklerini öğrendikleri bir maceraya atılan çocukların öyküsü bu. Konusu ve kitabın işlenişi gereği çocuklara daha uygun olduğunu düşündüğüm bir kitap oldu. Zaten kitap uzunluğu gereği de küçük yaştaki çocukların rahatlıkla okuyabileceği şekilde kısa. Benim sahip olduğum kitapta çok güzel ilüstrasyonlarda bulunmaktaydı.

Özellikle Cadılar Bayramı’nın olduğu dönemlerde hem çocuklara hem de yetişkinlere hediye edilebilecek çok güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bir yetişkin olarak hikaye sizi biraz sıkabilir fakat çocukluğunuzda hissettiğiniz o tatlı macera tutkusuna bir nostalji yapmak isterseniz, bu kitap sizin için çok uygun olacaktır.

Ben kitaba beş üzerinden üç yıldız veriyorum.

Cadılar Bayramı Ağacı – Ray Bradbury” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s