Das Paket (Paket) – Sebastian Fitzek

Genç bir psikiyatrist olan Emma Stein bir otelde saldırıya uğradığı günden beri evinden dışarı çıkmamaya başlar. Onları öldürmeden önce kurbanlarının saçlarını kestiği için medya tarafından “Kuaför” olarak adlandırılan bir seri katilin kurtulmayı başarmış ilk kurbanıdır Emma… Bu sebepten hep Kuaför’ün bir gün başladığı işi tamamlamak için geri dönmesinden korkar. Katilin yüzünü görme fırsatına sahip olmadığı için kendisine yaklaşan her yeni kişinin o olabileceğine dair paranoyalar içerisinde yaşamına devam eder. Bir gün evine, uzun zamandır aynı küçük sokakta yaşadığı ve burada yaşayan herkesi tanıdığı halde, daha önce adını hiç duymadığı bir komşuna ait olan bir paket gelir. Hikaye bu paket ile başlar.

Alman bir yazar olan Sebastian Fitzek’e ait bu kitap, benim yazardan okuduğum ilk kitaptı. Kendisi Alman dili camiasında korku ve gerilim türü kitaplarıyla ünlü bir yazar. “Das Paket” korku filmi tadındaki konusu ile ilgimi çekmeyi başarmıştı. Kitabı tamamladığımda ise kendimi Sebastian Fitzek’in diğer kitaplarını araştırırken buldum. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki en sevdiğim yazarlar listesine yeni biri eklenmiş oldu. Kitap psikolojik gerilim türünde yazılmış ve okurken gerçekten gerildiğinizi hissedeceksiniz. Sizi sürekli acaba katil kim diye düşünmeye itiyor ve her defasında mantık çerçevesi içerisinde kalan oyunlarla sizi şaşırtıyor. Özellikle de finali hiç beklemediğiniz bir şekilde gerçekleşiyor. Kimileri için bu çok da olumlu bir şey değil belki fakat ben kitabın bu özelliğini çok sevdim.

Yazarın anlatım tarzı çok akıcı ve merak uyandırıcıydı. Kitabı bir korku filmi seyredermişçesine heyecanla okudum. Yaklaşık 360 küsür sayfalık bu kitapta sıkıcıydı diyebileceğim hiçbir yer yoktu ve kitabın uzunluğu hikayenin akışı ile mükemmel bir uyum içerisindeydi.

Bu kitabı bu kadar övdükten sonra üzülerek söyleyeceğim ki, maalesef kitabın Türkçe çevirisi yok. Fakat kanımca “henüz” yok. Sebastian Fitzek halihazırda kitapları 24 farklı dile çevrilen bir yazar. Diğer ünlü bazı kitapları çoktan Türkçe’ye çevrilmiş durumda ve umuyorum ki en yakın zamanda bu kitaba da Türkçe dilinde sahip olabileceğiz. O zamana kadar Almanca kitap arayanlara bir kitap önerisi niteliğinde gelmiş olsun yazım. Eğer olur da kitabın Türkçe çevirisini bir yerlerde görürseniz kaçırmadan alın derim.

Das Paket (Paket) – Sebastian Fitzek’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s