Medyum(The Shining) – Stephen King

Öfke kontrolü problemi yaşayan bir öğretmen olan Jack Torrance’ın bir öğrencisine şiddet uygulaması sonucu işini kaybetmesinden doğan sıkıntıları Overlook Otel’inde bulduğu yeni iş sayesinde sona erecek gibi görünmektedir. Hayatında yeni bir sayfa açmak umuduyla karısı Wendy ve beş yaşındaki oğlu Danny ile birlikte kış mevsimi boyunca kimsenin uğramadığı bu otelde bekçilik yapmak üzerine Overlook Otel’ine taşınırlar. Jack burada hem ailesiyle bolca vakit geçirebilecek hem de hep tamamlamak istediği kitabını yazmaya devam edebileceğini düşünür. Başlayan sert kışla birlikte otelde gerçekleşmeye başlayan esrarengiz olayları eşsiz bir önsezi yeteneğine sahip küçük Danny Torrance fark etmeye başlar.

Kitabın konusunu kısaca bu şekilde özetledikten sonra kendi yorumlarıma geçmek istiyorum. Yaklaşık 400 sayfalık bu kitap her sayfasında sizi kendine daha çok bağlayacak. Bu kitabı okumaya başladığım ilk andan beri Danny Torrance karakterinin bende özel bir yer edineceğini hissetmiştim. Gerçekten de bu karakter kitaba eşsiz bir hava katmış. Korku severlerin kitabı bir çırpıda okuyup, hayran kalacaklarını düşünüyorum.

Kitapta Stephen King’in korkunun dozunu yavaşça arttırarak, beklenen sonu bile sizin için çarpıcı hale getiren sihirli dokunuşunu görebiliyorsunuz. Onun kitaplarını en özel yapan şeyin de bu sihirli dokunuş olduğuna inanıyorum. Kitabı okurken tek bir sayfada bile sıkılmadım ve hikaye baştan sona heyecan vericiydi. Hayvan Mezarlığı isimli kitabını da çok severek okumuş olmama rağmen rahatlıkla söyleyebilirim ki şu an Stephen King’e ait en sevdiğim kitaplar listesinde Medyum birinci sıraya yükseldi.

Bu kitabın kendisi kadar ses getirmiş bir filmi de olduğundan, filmi izlemek için şimdiden sabırsızlanıyorum. Hepinize The Shining (Medyum) kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Diğer Stephen King yazılarım:

Hayvan Mezarlığı – Stephen King

Reklamlar

Medyum(The Shining) – Stephen King’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s