Death Note Film Eleştirisi

Japon yapımı olan ve Türkçe’de “Ölüm Defteri” anlamına gelen Death Note isimli animeyi duymuş olanlarınız içeriği ve Netflix tarafından filmi çekildiğini biliyorsunuzdur. Fakat hiç duymamış olanlar için Manga olarak da yayınlanmış bu anime hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.


Bir lise öğrencisi olan Light, Death Note isimli, içerisine ismi yazılan herkesi öldüren bir defter bulur ve bu defterin gücünü kullanarak medyada gördüğü suçluları öldürmeye başlar. Yaşanılan gelişmeler ve oynadığı tanrıcılık oyunu sonucu işler kontrolünden çıkar. Tadını kaçırmamak için daha fazla bilgi vermek istemiyorum ama gerçekten çok güzel bir hikayesi var.

Animeyi izlediyseniz filmdeki büyük farklılıklar ve hikayedeki değişiklik gözünüze hemen çarpacaktır. Bir film olarak daha önce bu animeyi hiç bilmeden izlemiş olsaydım sanırım çok daha güzel yorumlar yapabilirdim. Güzel bir film olmuş ama anime kadar güzel olamamış maalesef.

Bir Death Note hayranı olarak orijinal hikayeyi ve işlenişini çok beğendiğimden filmdeki değişikler bana çok da hoş gelmedi. Fakat yine de filmi izlemenizi öneririm çünkü eğer animeyi izlemediyseniz muhtemelen filmi ve hikayeyi beğeneceksiniz. Eğer filmle birlikte Death Note’u ilk defa keşfediyorsanız size animeyi de izlemenizi öneririm.

Reklamlar

Death Note Film Eleştirisi’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s