Steiermark – Avusturya Seyahati 

İstanbul dönüşü sonrası seyahatlere tam gaz devam ederek Avusturya’nın Steiermark bölgesine gitmek için yola koyuldum. Burası gerçekten Avusturya’nın yeşil kalbi. O filmlerdeki küçücük kasabavari evleriyle, pencerenizden bile bakarak görebildiğiniz mükemmel dağ manzarasıyla ve ormanlarıyla görülmesi gereken bir yer.


Buraya kadar gelmişken bir orman keşfi bir dağ yürüyüşü yapmadan dönmek olmazdı. Ben survival tarzı belgesellere ve televizyon programlarına bayılırım. Ormanlarda kamp kuran, dağları aşan Bear Grylls ler hayatım boyunca hep özendiğim kimselerdir. Gerçekte ise böcekten huylarım, ağaçlardan ses gelse tırsarım yani hamurumda bu iş gerçekten yok. Fakat kendime meydan okumaya karar verdim ve ormanda bir mantar keşfine çıktım. Tabi ki bunu yalnız başıma yapmadım çünkü benim mantardan tek anladığım bazılarının güzel renkli olduğudur. Onlar da genelde zehirlidir. Hatta size bir tane resim çektim, zehirli mi değil mi meçhul tabi ama bence tekin durmuyor.

İlk gün için bana bu kadar doğa yetti. Ertesi gün 10 km lik bir dağ yürüyüşüne katılacağımdan kendimi de fazla yormak istemedim ama şans bu ya o gece uyuyamayacağım tuttu ve bu yürüyüşü 2 saatlik uykuyla yapmak zorunda kaldım. İlk önce orman yolundan yokuş yukarı çıkmaya başladık sonra yol giderek kötüleşti ve dikleşti ama manzaranın güzelliği nefes kesiciydi. Tüm şehre sis hakimdi ve biz yukarı çıktıkça sis altında kalan şehir ayaklarımızın altındaydı. Gerçekten çok zorlu bir yürüyüştü ama yılmadım çünkü gerçekten görmeye değerdi. Yolunuz buralara düşerse mutlaka dağ yürüyüşü yapmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s