Korku Severler İçin 10 Film Tavsiyesi

Bu yazım korku filmi sevenler için olacak. Benim korku filmi sevgim bağımlılığa dönüştü desek yeridir. Bu yüzden de size son yılların korku filmleri arasından seçtiğim 10 filmlik bir liste yapmaya karar verdim. Hepinize izlemenizi tavsiye ederim.

intruders ile ilgili görsel sonucu


1)Intruders – Davetsiz Misafirler (2015)

Bu filmde Agorafobi yani evden dışarı çıkma korkusuna sahip olan Anna’nın evine 3 kişi hırsızlık yapmak için girerler. Fark edemedikleri şey ise Anna’nın tek problemi bu fobisi değildir. Gerçekten beklenmedik bir finali olan bir film, severek izleyeceksiniz.

get out ile ilgili görsel sonucu

2) Get Out – Kapan (2017)

Bu filmimizde de Chris’in kız arkadaşının ailesiyle tanışma zamanı gelmiştir ve bunun için bir haftasonunu kız arkadaşıyla beraber kız arkadaşının ailesinde geçirmeye karar verirler. Irkçı insanların bolluğuyla ünlü olan bu kasabada Chris kız arkadaşının ailesinde de bir tuhaflık olduğunu fark edecektir ama ne olduğunu anladığında ise artık kurtulmak için çok geçtir.

split ile ilgili görsel sonucu

3) Split – Parçalanmış (2016)

Bu filmde ise Kevin kişilik bozukluğuna sahiptir ve 23 farklı kişiliği bulunmaktadır. Bir gün Kevin 3 genç kızı kaçırır. Bu kızlar Kevin’in 24. kişiliği ortaya çıkmadan kaçmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

İlgili resim

4) The Visit – Ziyaret (2015)

İki kardeş büyükanne ve büyükbabalarını ziyarete gittiklerinde onların tuhaf davranışlarından çok korkmaya başlarlar. M. Night Shyamalan’dan çok güzel bir film. Yine sizi çok şaşırtacak bir finali var.

hard candy 2005 ile ilgili görsel sonucu

5) Hard Candy – Lolipop (2005)

14 yaşında bir genç kız olan Hayley, internetten tanıştığı 30 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff ile bir kafede buluşur ve daha sonra onun evine gider. Fakat Hayley için bu zaten planlanmış bir ziyarettir.

dont breathe ile ilgili görsel sonucu

6) Don’t Breathe – Nefesini Tut (2016)

3 hırsız görme engelli bir adamın evine büyük bir ganimetle ayrılacaklarını düşünerek girerler ama evin sahibi adam düşündükleri gibi biri değildir. Bu filmde finali ile sizi şaşırtacak cinsten.

the gift ile ilgili görsel sonucu

7) The Gift – Geçmişten Gelen (2015)

Evli bir çiftin filmlerdeki gibi mükemmel hayatı kocanın geçmişinden gelen birinin gönderdiği hediye ile tamamen değişecektir. Gerilimi gerçekten yüksek olan bir film.

you're next ile ilgili görsel sonucu

8) You’re Next – Katliam Gecesi (2011)

Slasher tarzında olan bu filmde anne ve babalarının evlilik yıldönümünü kutlamak için toplanmış bir aileyi öldürmek için gelen katiller kurbanlardan birinin hayatta kalabilmek için savaşabilecek gizli yeteneklerinin olduğunu fark ederler. Bu filmde gerçekten finaliyle sizi çok ama çok şaşırtacak.

the invitation ile ilgili görsel sonucu

9) The Invitation – Davet (2015)

Boşandığı eşinin verdiği yemek partisine davet edilen adam eski eşinin ve onun yeni eşinin bu davetin ardında korkutucu bir niyetleri olduğunu düşünür.

honeymoon 2014 ile ilgili görsel sonucu

10) Honeymoon (2014)

Yeni evli çift balayı yapmak için göl evine giderler fakat eşinin geceleri ormana yürüşe gittiğini ve her geçen gün değişmeye başladığını fark eden Paul bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlayacaktır.

 

 

 

 

Korku Severler İçin 10 Film Tavsiyesi’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s