Black Mirror Dizi Önerisi

Bu yazımda sizlere severek izlediğim bir diziden bahsetmek istiyorum. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere dizinin ismi “Black Mirror” yani siyah ayna. Peki “siyah ayna” deyince aklınıza gelen ilk şey ne oluyor? Açıkçası benim aklıma hiçbir şey gelmemişti. Peki soruyu değiştirsem ve “siyah ekran” desem,  aklınıza gelen ilk şey ne olurdu? Televizyon, cep telefonu, tablet, bilgisayar… Kısacası ilerleyen teknoloji ile hayatımızın vazgeçilmez bir parçasına dönüşen tüm elektronik cihazlar.  İşte Black Mirror dizisinin konusunu oluşturan şey de tam olarak bu yeni alışkanlığımız.

black mirror the future is bright ile ilgili görsel sonucu


Teknolojik gelişmeleri bazen günümüzde var olandan çok daha ileri bir şekilde hayal ederek bazense günümüz teknolojisine yakın hatta birebir seviyede kullanarak her bölümünde bambaşka olayların ve karakterlerin yer aldığı bir dizi Black Mirror. Kullandığımız tüm bu teknolojinin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmekten öteye gidip hayatımızı kontrol etmeye başlamasını bazen abartılı bazense çok acımasız bir dille eleştiriyor. Ama ne şekilde olursa olsun izlediğiniz şeylerde hep gerçeklikten bir nokta buldurup düşünmenizi sağlıyor.

İngiliz yapımı olan bu diziyi izlemeye başladığım ilk zamanlarda bana biraz tuhaf ve anlamsız görünmüş olmasına rağmen izlemeye devam ettikçe taşlar benim için yerine oturmaya başladı. Bu yüzden eğer size de başlangıçta tuhaf gelirse buna takılmadan devam etmenizi ve diğer bölümleri de izlemenizi öneririm. Zaten her sezon başına çok az bölüm olan bir dizi. İkinci veya üçüncü diziden sonra her bölümü merakla izlemek isteyeceksiniz.

Eğer bilim kurgu türü dizilerden hoşlanıyorsanız ve teknolojinin toplum üzerindeki etkileri ilginizi çekiyorsa gerçekten çok hoşlanacağınız ve izlerken bol bol düşüneceğiniz bir dizi olacaktır. Hepinize en azından bir şans vermenizi öneririm.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s